مقاله

آیا برای اهدافتان زمان کافی صرف مکنید؟

چقدر خوشتون اومده

فرض کنید که می خواهید تا دو سال دیگر همسری اختیار کنید☺ و این به عنوان مهمترین هدف شما در بالای فهرست نوشته شده است وقتی فرایند فکری تان را در پایین روز بررسی می کنید و در می یابید که بیشترین زمان فراغت خود را برای پرداختن به این موضوع فکر نکرده اید متوجه عدم همسویی می شوید بدین ترتیب شما هرگز به هدفتان نخواهدرسید در صورت مواجهه با چنین وضعیتی صرفاً اشتباه خود را شناسایی نموده و بر اساس شرایط موجود و وضعیت را اصلاح می کنید.

اگر طول روز را کار می کنید وشب هنگام و روی کاناپه لم می‌دهید و تلویزیون می‌بینید? هرگز به مقصد مورد نظرتان خواهید دید باید برای تحقق اهداف خود دست به کار شوید?

اگر هدفتان این است که ظرف ۵ سال میلیونر شوید? و فقط روزی پنج دقیقه را برای تحقق این هدف صرف کنید از تغییر نکردن وضعیت مالی حیرت نکنید.?

جنبه دیگر تحقق رویاها که حائز اهمیت می باشد ارتباط منطقی است .فرض کنید فهرست اولویت های تان راتهیه کرده اید و همه نکات ذکر شده در آن درست به نظر می‌رسد اهمیت دارد که از نظر احساسی با اهداف تان موافق باشید یعنی باید آنها را در نظر شما مناسب تر بکند. اگر صرفاً اهدافی را در ذهن خود پرورش دهید که از نظرتان بی ارزش است پس از مدتی خود را در وضعیتی می بینید که باید برای دستیابی به آنها متحمل کارهای دشواری بشوید.

سناریوهای اکثر مردم این است که هدفی که به نظرشان مناسب است را بر می گزینند و برای رسیدن به آن دست به کار می شوند به عبارت دیگر توجه خود را به این معطوف می دارند که هدفشان را به واقعیت تبدیل کنند چند هفته می گذرد و اتفاقی نمی‌افتد در این وضعیت ناامیدی به سراغش می‌آید و تا حدی که دور از دسترس به نظر می‌رسد و انگیزه صفر است?

روشن است که وقتی می‌خواهید واقعیت را تغییر دهید باید عملکردتان با گذشته متفاوت باشد. در اینجا است بحث کنترل واقعیت پیش می‌آید پیرامونتان را می نگرید و تغییر را نمی بینید اما احتمالاً افکار و رفتار  قبلا تغییر کرده است تغییر آغاز شده است و با حرکتی نامحدود ادامه دارد.

وقتی تصور من این است که رویدادها باید زودتر از زمانی که آمادگی اش را داریدرخ دهند .یاس ونامیدی به وجود می‌آید. به خاطر داشته باشید ضرب الجلها واقع‌بینانه نیستند.  اگرچه احساس یاس و ناامیدی پیش می‌آید اما باید آن را از بین برد عملکردتان را بررسی کنیدو استراتژی خود را تغییر دهید و اگر یک راه  به موفقیت ختم نشد تسلیم نشوید.✌? راه دیگری را بیازمایید. اگراهداف خود را باتمام وجود دنبال کنید به آن خواهی رسید??

اگر احساس کردید خیلی تحت فشار قرار گرفته اید امروز را رها کنیدو استراحت نمایید این جاست که به خود شک می کنید و به این باور می رسید که اصلاً اهدافی وجود ندارد در ذهنتان به دانسته هایی که بر موفقیت صحه می گذارند  رجوع کنید خواندن کتاب ها و فیلم های ترغیب کننده کمک می‌کند منبع قدرتمندی که در اختیار دارید را تغییر جهت دهید.????✌?

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید