مقاله

چگونه به سوالات مصاحبه کننده پاسخ دهیم

چقدر خوشتون اومده

 

 

مطمئناً همه از مصاحبه شغلی ترس دارند و مصاحبه برای آنان یک کابوس شده است.

راهنمای کامل پاسخ به مصاحبه کننده گان

مهم است که بدانید در مصاحبه شغلی از شما چه سوالهایی می پرسند، متاسفانه نمی توانیم افکار مصاحبه‌کننده را بخوانیم یا یک پاسخ آماده برای هر سوال مصاحبه داشته باشیم ما پیشنهاد می کنیم مطالب پایین را به دقت مطالعه و عملی کنید.

 1-کمی درباره خودتان به ما بگویید؟

این سوال ساده به نظر می رسد بنابراین بسیاری از مردم نمی توانند برای آن آماده شوند اما بسیار حیاتی است، یک سابقه شخصی از خود ارائه دهید که دقیقا نشان دهد چرا شما برای این کار مناسب هستید.تجربیات خاص خود را با مصاحبه‌کننده در میان بگذارید.

  2 -شما چطور برای این کار معرفی شدید؟

 یک سوال برای مصاحبه به ظاهر بی ضرر،این یک فرصت عالی برای نشان دادن شور و اشتیاق برای کار در شرکت است. اگر شما از طرف شخصی معرفی شده ایدنام فرد را رها کنید ،و نشان بدهید که چقدر هیجان زده هستید، واگر شرکت‌را از طریق یک رویداد یا مقاله پیدا کرده اید آن را به اشتراک بگذارید.

3- درباره فعالیتهای شرکت چه میدانید؟

 مطالعه ای در مورد فعالیت شرکت از قبل داشته باشیدو با توضیح یک یا دوتا اهداف شرکت را توضیح و نظر خود را ارائه دهید. 

4-چرا می‌خواهید این شغل را داشته باشید؟

 شرکت ها میخواهند افرادی را استخدام کنند که مشتاق هستند بنابراین شما باید پاسخ زیادی در مورد اینکه چرا شما می خواهید  آن شغل راداشته باشید .دو عامل کلیدی که نقش بزرگی را برای شما ایفا می‌کند را مشخص کنید .به عنوان مثال من عاشق مشتری هستم ،من عاشق تعامل با انسان ها هستم واز کمک به افراد در جهت رفع مشکل آنها لذت می برم و فکر می‌کنم که شما کارهای بزرگ انجام می‌دهید و من می‌خواهم بخش کوچکی از آن شرکت باشم.

 5-  چرا باید شما را استخدام کنیم؟

 در جواب این سوال پاسخ دهید، که من نه تنها می توانم کارهای شما را انجام دهم ،بلکه می توانم نتایج جالبی به دست آورم که با و فرهنگ وتیم شما مناسب خواهد بود.

 6-بهترین نقاط حرفه ای شما کدامند؟

 هنگام پاسخ به این سوال دقیق باشید و نقاط قوت حقیقی تان را بیان کنید ،نه آن چیزی که مصاحبه کننده می خواهد بشنود و مثالی بزنید چگونه این ویژگی ها را در یک موقعیت حرفه ای نشان می دهید.

7- بزرگترین دستاورد حرفه ای شما چیست؟ 

درپاسخ به این سوال مصاحبه خجالتی نباشید یک راه عالی برای انجام این کار تنظیم موقعیت و وظیفه برای تکمیل کردن مصاحبه‌کننده با زمینه لازم است، به عنوان مثال بگویید می توانم در یک ماه فلان فرآیند را ساده می کنم.

8- در مورد یک چالش که در کار با آن مواجه بوده ایدواینکه چگونه با آن برخورد کرده اید به من بگویید؟

قصد پرسیدن این پرسش توسط مصاحبه کننده این است که می‌خواهد بداند شما چطور به تعارض پاسخ می‌دهید، چگونگی انجام دادن اقدامات خود را توضیح دهید و بگویید چه نتایجی به بار آورده اید.

9- شما خودتان  را پنج سال دیگر در کجا می بینید؟

اگر این سوال از شما پرسیده شود درباره اهداف خود صادق باشید، اما این را در نظر بگیرید .یک مدیر استخدام می خواهد بداند انتظارات واقع گرایانه ای که  از شغل خود دارید چیست.

10- چرا شغل  فعلی خود را ترک می کنید؟

سعی کنید در جواب این سوال خود را مشتاق به گرفتن پست های جدید نشان بدهید،

و بگویید من دوست دارم بخشی از توسعه محصول از ابتدا تا انتها باشم و می دانم که فرصت رادر اینجا پیدا خواهم کرد.

 11-چه نوع محیط کاری را ترجیح می دهید؟

زرنگ باشیددر جواب سوال محیط کار راازقبل بررسی و کامل آن را به مصاحبه کننده توضیح دهید.

12-سبک مدیریتی شما چیست؟

 بهترین مدیران قوی اما انعطاف پذیرهستند و دقیقا همان چیزی است که شما می خواهید در پاسخ خود نشان دهید و بگویید من تمایل به نزدیک شدن به کارمندان خود را به عنوان مربی دارم و بعد دوتااز بهترین لحظات مدیریت خود را به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید